אודות קרן משפחת שעשוע

קרן משפחת שעשוע הוקמה בשנת 2018 מתוך אמונה שלכל אדם מגיעה ההזדמנות לחיים משמעותיים בקהילתו. 

הקרן פועלת למען סולידריות ומוביליות חברתית, קשובה לצרכים המשתנים בחברה הישראלית ושואפת להצמיח פתרונות מגוונים למען צמצום פערים חברתיים וכלכליים. זאת באמצעות תמיכה, שיתופי פעולה, קידום מדיניות ופיתוח יוזמות באוכלוסיות בסיכון, חינוך טכנולוגי ומדעי בפריפריה ועסקים קטנים. עד כה הקרן תמכה בעשרות ארגונים בסך של כ-300 מיליון שקלים.

התפיסה האסטרטגית של הקרן מבוססת על אבני היסוד הערכיים שלה ומהווה חלק בלתי נפרד מהעשייה השוטפת. הקרן בוחנת את פעילותה היומיומית דרך ערכים אלו בכל תחומי הליבה ושיתופי הפעולה בהן היא מעורבת, תוך פיתוח שיטות עבודה בשדות בהן היא פועלת. 

 

המייסדים

מייסדת

פילנתרופית ויזמית חברתית ישראלית. מכהנת כנשיאת קרן משפחת שעשוע ויו"ר עמותת "אור שלום". ייסדה יחד עם בן זוגה, פרופ' אמנון שעשוע, את "הבית לסולידריות חברתית", התומך באלפי עסקים קטנים, שלימים הפך לזרוע היזמית של הקרן וכן ייסדה, בשנת 2008, את העמותה ע"ש אהרן שנדור, המוקדשת לאביה המנוח, הפועלת למען צעירים וצעירות בוגרי מסגרות חוץ ביתיות, חסרי עורף משפחתי. ענת מעורבת בעבודתם של עשרות ארגונים חברתיים ופעילה במועצת המנהלים של ארגונים מובילים בתחום החברתי בישראל.   

מייסד

מומחה בעל שם עולמי בתחום מדעי המחשב בדגש על בינה מלאכותית, פילנתרופ ויזם ישראלי. מכהן כנשיא ומנכ”ל חברת מובילאיי. הקים ארבע חברות המשתמשות ביישומי בינה מלאכותית בתחומים שונים. ייסד את עמותת בבא-דע וחבר בוועדה המייעצת של ארגון "קמא-טק”, המפתחים תוכניות לימוד ומסייעים בשילוב המגזר החרדי בענף הטק. בשנת 2020, ייסד יחד עם רעייתו, ענת רמתי שעשוע, את "הבית לסולידריות חברתית", המסייע לאלפי עסקים קטנים והפך לנדבך משמעותי בקרן המשפחתית. בשנת 2023 קיבל את פרס ישראל למפעל חיים על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה. פרופ' שעשוע מחזיק בקתדרה על שם זקס במדעי המחשב באוניברסיטה העברית בירושלים, פרסם למעלה מ-160 מאמרים אקדמאיים ומחזיק בלמעלה מ-140 פטנטים.

חברי הדירקטוריון

חבר דירקטוריון
חבר דירקטוריון
חבר דירקטוריון
חברת דירקטוריון

הנהגה

נשיאת הקרן

כנשיאת הקרן ענת מתווה את מדיניות הקרן לאורה פועל הארגון, מנחה ומלווה את הנהגת הקרן ביישום ההחלטות האסטרטגיות, מובילה את הצוות מקצועית בתחומי התמחותה ומקדמת שינוי תפיסה ומדיניות בתחומים אותן הקרן הגדירה כתחומי ליבה. לענת מעל 20 שנות ניסיון ומנהיגות בתחומי ילדים, נוער וצעירים בסיכון. בעלת M.A בייעוץ חינוכי ו- B.A בחינוך מיוחד וגיאוגרפיה, שניהם מאוניברסיטת ת"א.

יושבת ראש

בתפקידה כיו"ר, ענבר אמונה על תחומי הפיתוח והאסטרטגיה, מנהלת שותפה בזרוע היזמית של הקרן ומטמיעה כלים של חדשנות, יזמות ומדידה. בעלת ניסיון בעבודה עם אוכלוסיות בסיכון וצרכים מיוחדים ומייצגת את הקרן בבורדים ובוועדות היגוי שונות. ענבר מחזיקה ב-MBA בתכנית למנהיגות חברתית של קרן מנדל ו- B.A בפסיכולוגיה וחינוך, שניהם מאוניברסיטת בן גוריון.

מנכ"לית

בתפקידה כמנכ"לית עדי אמונה על הטמעת התהליכים בקרן וניהול הפעילות הפילנתרופית. עדי מנהלת שותפה בזרוע היזמית של הקרן ומלווה את חברי הבורד בעשייתם. עדי בעלת ניסיון בעולמות הפילנתרופיה והיזמות. מחזיקה ב- MBA בתכנית למנהיגות חברתית של קרן מנדל מאוניברסיטת בן גוריון ו- B.A באומנות התיאטרון מאוניברסיטת ת"א. מעבר לעבודתה, עדי מקדמת מיזם שידוכים. נשואה לעומרי ואמא להראל.

צוות מוביל