יוזמות הקרן

כותרת

היוזמות של קרן משפחת שעשוע

חלק בלתי נפרד מתפיסת הקרן ואפיק פעולה למימוש חזונה הינו פיתוח והפעלה של יוזמות. יוזמות הקרן נולדו מתוך הכרות מקצועית, זיהוי וניתוח צרכי השטח והיכולת לתת מענה מדויק ומהיר.
כך, אחרי שנים של עבודה עם ילדים, נוער וצעירים בסיכון הקימה נשיאת הקרן בשנת 2008 את היוזמה הראשונה - העמותה על שם אהרן שנדור, במטרה לסייע לאותם ילדים שגדלו במסגרות חוץ ביתיות ומצאו עצמם ללא מענה לאחר גיל 18 ולספק להם את התמיכה והליווי הנחוצים בשלב זה של חייהם. בשנת 2019 עם פרוץ משבר הקורונה ומתוך תחושת אחריות אזרחית וערבות הדדית הוקם "הבית לסולידריות חברתית" במטרה לתת מענה כלכלי וחברתי לשכבת העסקים הקטנים והחדשים שנפגעו מהמצב. מתוך העשייה וההכרות עם העסקים הקטנים וצרכיהם "הבית לסולידריות חברתית" פיתח אפליקציה המהווה פלטפורמה ייחודית לשיתופי פעולה ותמיכה של רשת עסקים קטנים פעילה. לימים הפך "הבית לסולידריות חברתית" לזרוע היזמית של הקרן.

  • העמותה ע"ש אהרן שנדור

העמותה ע"ש אהרן שנדור

העמותה, הוקמה על שם אביה של נשיאת הקרן. העמותה מעניקה לצעירות וצעירים בסיכון חסרי עורף משפחתי, דיור, מלגות לימודים, ליווי וכלים מיטביים לחיים עצמאיים בקהילה. זאת באמצעות שני פרויקטים עיקריים - ״פרויקט דירת בוגרות״ ו-״פרויקט הכוון״.

קרא עוד על העמותה ע"ש אהרן שנדורקראו עוד
  • הבית לסולידריות חברתית

הבית לסולידריות חברתית

הזרוע היזמית של הקרן, אשר שומרת על רלוונטיות ופועלת למען יצירת פתרונות לאתגרים מגוונים בהתאם לצרכים המשתנים במדינה על ידי פיתוח פתרונות חדשניים ויצירתיים. במסגרת פעילותו, הבית לסולידריות חברתית משלב כלים טכנולוגיים ואף הקים אפליקציה חדשנית המשרתת היום מעל כ-13,000 בעלות ובעלי עסקים בישראל.

קרא עוד על הבית לסולידריות חברתיתקראו עוד